آخرین اخبار
پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر سعید جلیلی

ایجاد احساس رضایت در معلمان از وظایف دولت است

ایجاد احساس رضایت در معلمان از وظایف دولت است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی در گردهمایی بزرگ فرهنگیان و دانشجو معلمان گفت: امروز کشور برای پیشرفت محتاج آموزش‌وپرورش است آموزش‌وپرورش یک نهاد انسان‌ساز است و بیشترین نقش را در تربیت افراد و جامعه ایفا می‌کند. در اوایل انقلاب و در اوج وقایع […]

اشتراک گذاری
04 تیر 1403
65 بازدید
نویسنده : ملک پور
منبع : drjalily.com/
کد مطلب : 431

ایجاد احساس رضایت در معلمان از وظایف دولت است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی در گردهمایی بزرگ فرهنگیان و دانشجو معلمان گفت:

امروز کشور برای پیشرفت محتاج آموزش‌وپرورش است

آموزش‌وپرورش یک نهاد انسان‌ساز است و بیشترین نقش را در تربیت افراد و جامعه ایفا می‌کند.

در اوایل انقلاب و در اوج وقایع آن روزها، هنگامی که می‌خواستند برای دولت یک رییس انتخاب کنند، به آموزش‌وپرورش پناه آوردند.

مردم پس از رییس‌جمهور معلوم‌الحال وقت نیز دوباره به یک معلم اعتماد کردند و شهید رجایی را به‌عنوان رییس‌جمهور برگزیدند. این شهید بزرگوار نیز شهید برای ریاست دولت به آموزش‌وپرورش مراجعه کرد و شهید باهنر که او نیز یک معلم بود، نخست‌وزیر شد.

آموزش‌وپرورش یک جایگاهی است که نه تنها خود، بلکه همواره دیگر نهادها را نیز تغذیه کرده است.

در شرایطی که دشمنان مشکلات متعددی را به ما تحمیل کردند؛ معلمان پای کار آمدند؛ برای نمونه بسیاری از فرماندهان و مسئولان لشکر معلم‌ها بودند.

آموزش‌وپرورش نیاز به دولتی دارد که معتقد به گفتمان و مبانی انقلاب اسلامی باشد.

دکتر سعید چلیلی ایجاد احساس رضایت در معلمان

نقش معلمان به اینجا ختم نمی‌شود و آن‌ها با تربیت شایسته دانش‌آموزان همواره کشور را یاری کرده‌اند که گواه این موضوع شهادت ۳۶ هزار دانش‌آموز در دفاع مقدس است.

امروز کشور برای پیشرفت محتاج آموزش‌وپرورش است و پیش زمینه این امر مهم این است که معلمین از شغل خود احساس رضایت داشته باشند.

معلمان نشان داده‌اند هرگاه بستر برای آن‌ها باز شده است، در جامعه نقش‌آفرینی داشته‌اند؛ به همین خاطر این احساس رضایت در معلمان باید در نقشی که آن‌ها در تربیت جامعه ایفا می‌کنند نیز باشد.

یک جهان فرصت، یک ایران جهش فقط یک شعار نیست؛ بلکه برنامه‌ای است که ما برای پیشرفت به حداقل‌‌ها اکتفا نکنیم و به قله برسیم.

آموزش‌وپرورش نیاز به دولتی دارد که معتقد به گفتمان و مبانی انقلاب اسلامی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *