آخرین اخبار
خبرگزاری ایمنا

برگزاری آزمون‌ های مهارتی در لنجان نسبت به اخیر رشد چشمگیری داشته است

برگزاری آزمون‌ های مهارتی در شهرستان لنجان نسبت به سال گذشته با رشد ۱۸۲ درصدی همراه بوده است. به گزارش خبرگزاری ایمنا از اصفهان، علیرضا ملک‌پور بعد از ظهر یکشنبه، بیست‌وچهارم دی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی و اقدامات صورت گرفته مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان علاوه بر مرکز شهرستان […]

اشتراک گذاری
25 فروردین 1403
152 بازدید
نویسنده : ملک پور
منبع : https://www.imna.ir/news/720082/------------
کد مطلب : 323

برگزاری آزمون‌ های مهارتی در شهرستان لنجان نسبت به سال گذشته با رشد ۱۸۲ درصدی همراه بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از اصفهان، علیرضا ملک‌پور بعد از ظهر یکشنبه، بیست‌وچهارم دی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:

بر اساس برنامه‌ریزی و اقدامات صورت گرفته مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان علاوه بر مرکز شهرستان در بخش فولادشهر و باغبادران دارای مراکز آموزشی است که هر کدام از آن‌ها به تناسب نیاز شهرها و روستاهای شهرستان و بر اساس نیاز سنجی‌های صورت گرفته اقدام به برگزاری آزمون‌ های مهارتی و دوره‌های آموزشی مهارتی می‌کنند.

وی افزود: با توجه به پیگیری ها این مراکز از نظر امکانات و فضا فیزیکی نیز از موقعیت مناسبی برخوردار هستند. همچنین در راستای ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به متقاضیان، اقدامات لازم انجام می‌شود.

او تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی ما ارائه آموزش‌های مهارتی و ارتقای آن در مرکز آموزش فنی و حرفه ای لنجان می باشد.

وی ادامه داد: مهارت‌جویانی که در دوره‌های آموزشی شرکت می‌کنند در آزمون سنجش مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در ۹ ماهه سال جاری ۱۲ هزار و ۳۲۲ نفر در آزمون‌هایی که به صورت آنلاین، هماهنگ، صنایع ساختمان و تفاهم‌نامه آزمون داده‌اند که نسبت به مشابه سال ۱۴۰۱ افزایش ۱۸۲ درصدی را نشان می‌دهد.

ملک‌پور اضافه کرد: سرعت در برگزاری آزمون های مهارتی و اعلام نتایج، دسترسی آسان، صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ها، افزایش اثربخشی و کیفیت آزمون از جمله مزایای برگزاری آزمون به‌ صورت الکترونیکی به‌شمار می‌آید. در ۹ ماهه سال جاری پنج هزار و ۹۸۵ نفر در آزمون‌های آنلاین حضور یافتند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۱۸۸ درصدی داشته است.

وی عنوان کرد: طی مدت گذشته جلسات و نشست‌های متعددی با دستگاه‌های اجرایی شهرستان لنجان برگزار شده است. در نتیجه آن، همکاری و تعامل خوبی در زمینه‌های مختلف تحقق یاقته است ار جمله واگذاری آموزش‌های مهارتی به فنی و حرفه‌ای.

 

ملک پور گفت: در تلاش هستیم با اطلاع‌رسانی فعالیت‌های این مرکز آموزش نسل‌های مختلف به‌ویژه نسل جوان و نوجوان را به یادگیری مهارت تشویق کنیم. امیدواریم با تحقق این مهم به نوبه خود قدمی مؤثر در راستای کاهش آمار بیکاری در شهرستان لنجان برداریم.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان گفت:

در ۹ ماهه سال جاری ۱۲ هزار و ۳۲۲ نفر در آزمون‌ هایی که به صورت آنلاین، هماهنگ، صنایع ساختمان، تفاهم‌نامه و آزمون‌های عملی برگزار شده حضور یافتند که این تعداد نسبت به مشابه سال ۱۴۰۱ افزایش ۱۸۲ درصدی را نشان می‌دهد.

 

اخبار

ملک پور

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *