آخرین اخبار
خبرگزاری موج

توسعه مهارت‌ های فنی و حرفه‌ای لازمه هر نوع اشتغال است

توسعه مهارت‌ های فنی و حرفه‌ای را لازمه هر نوع اشتغال است. به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا ملک‌پور در حاشیه نمایشگاه تولیدات و محصولات آموزش مشاغل خانگی مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش آموزش‌های مهارتی و فراگیری تخصص‌های فنی و متناسب با نیاز بازار کار و جامعه در […]

اشتراک گذاری
17 اردیبهشت 1403
54 بازدید
نویسنده : ملک پور
منبع : https://www.mojnews.com
کد مطلب : 377

توسعه مهارت‌ های فنی و حرفه‌ای را لازمه هر نوع اشتغال است. به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا ملک‌پور در حاشیه نمایشگاه تولیدات و محصولات آموزش مشاغل خانگی مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش آموزش‌های مهارتی و فراگیری تخصص‌های فنی و متناسب با نیاز بازار کار و جامعه در رونق اقتصادی، اظهار کرد:

مشاغل خانگی بیشتر خانواده محور هستند، ازاین‌رو زنان نقش محوری‌تری در این حوزه دارند، ضمن اینکه گرایش زنان به کارآفرینی و راه اندازی واحدهای تولیدی هر چند کوچک و خانگی طی سال‌های اخیر افزایش دوچندانی داشته است.

ملک پور توسعه مهارت‌ های فنی و حرفه‌ای را لازمه هر نوع اشتغال دانست. او در ادامه افزود: با توجه به جایگاه خاص تولیدات مشاغل خانگی در سبد خرید خانوده‌های ایرانی، استفاده از ایده‌های نو، خلاقانه و دانش بنیان بر پایه اصول علمی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند زمینه سازی مناسبی را برای تولید کالاهای جدید و عرضه آنها به بازار داشته باشد.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان با بیان اینکه مهمترین خواسته و مطالبه مردم و مسئولان از فنی و حرفه‌ای، کمک به کاهش نرخ بیکاری است، تصریح کرد: طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی به عنوان یکی از طرح‌های اثربخش دولت مطرح بوده و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به عنوان کلید کارآفرینی در کنار طرح‌های دولت سیزدهم نقش مهمی در ایجاد اشتغال و کارآفرینی ایفا می‌کند.

او ادامه داد: نباید از سابقه اشتغال آفرینی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای غافل شد. مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان به دنبال ارائه آموزش‌های مهارتی اثربخش‌تر است. این مرکز با استفاده از زیرساخت‌های بسیار عالی و مطابق با استاندارهای آموزشی خود موفقیت‌های خوبی را در حوزه آموزش کارآموزان کسب کرده است. حضور قابل توجه بانوان در نمایشگاه تولیدات و محصولات آموزش مشاغل خانگی این مرکز نشان روند رو به رشد موفقیت‌های این مرکز در حوزه آموزش‌های مشاغل خانگی دارد.

عنوان کرد: امروز مهارت افزایی باید به گفتمان قالب جامعه تبدیل شود. مشاغل خانگی در شرایط فعلی کشور می‌تواند به معیشت خانوار کمک کند. با توجه به ترکیب جمعیت، کسب و کارهای کوچک خانگی می‌تواند بازدهی مناسبی داشته باشد. این کسب و کارها می توانند در کوتاه مدت و میان مدت در رفع معضل بیکاری مؤثر باشند. با توجه به این نکته می بایست با فرهنگ‌سازی خانواده‌ها را به سمت فرا گرفتن آموزش‌های فنی حرفه‌ای تشویق کرد.

ملک پور خاطرنشان کرد: بازاریابی و فروش محصولات امر مهمی برای توسعه مشاغل خانگی می باشد. یکی از محورهای نمایشگاه تولیدات و محصولات آموزش مشاغل خانگی این شهرستان توجه به راهکارهای بازاریابی و فروش در مشاغل خانگی است. امیدواریم با تحقق این مهم شاهد افزایش امید فعالان این حوزه باشیم.

اخبار و بیوگرافی علیرضا ملک پور

ملک پور

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *