آخرین اخبار
خبرگزاری نبض وطن

روحانیون، فعالان مهم اجتماعی به شمار می‌آیند

روحانیون، فعالان مهم اجتماعی و بهترین مبلغ آموزش های فنی و حرفه ای می باشند. به گزارش خبرگزاری نبض وطن، علیرضا ملک پور در نشست با رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان با بیان اینکه روحانیون می‌توانند بهترین مبلغ برای ترویج و اشاعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باشند، اظهار کرد: آموزش‌های فنی وحرفه‌ای به دلیل […]

اشتراک گذاری
02 اسفند 1402
35 بازدید
نویسنده : ملک پور
منبع : https://www.nabzevatan.ir
کد مطلب : 390

روحانیون، فعالان مهم اجتماعی و بهترین مبلغ آموزش های فنی و حرفه ای می باشند.

به گزارش خبرگزاری نبض وطن، علیرضا ملک پور در نشست با رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان با بیان اینکه روحانیون می‌توانند بهترین مبلغ برای ترویج و اشاعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باشند، اظهار کرد:

آموزش‌های فنی وحرفه‌ای به دلیل توأم کردن آموزش‌های نظری و عملی از توانایی زیادی در تشکیل سرمایه انسانی و تربیت نیروی ماهر برخوردار است به گونه‌ای که افراد را برای ورود به بازار کار مهیا می‌کند.

وی با بیان اینکه فراگیری مهارت فنی و حرفه‌ای تأثیر شگرفی در آینده شهرستان لنجان دارد، افزود: روحانیون از فعالان مهم اجتماعی به شمار می‌آیند و با توجه به اینکه تحقق آموزش‌های مهارتی اجرایی شدن هرچه بهتر رویکرد اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال درون زا را همواره می‌سازد از این رو تقویت ارتباطات و افزایش تعامل و همراهی این قشر مؤثر با فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان لنجان می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان تصریح کرد: متأسفانه آنگونه که باید مهارت آموزی در جامعه فرهنگ سازی نشده است. با توجه به نگرش روحانیون و فعالیت این قشر مؤثر در دیگر مشاغل، آموزش‌های مهارتی ارائه شده توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند در توانمندسازی و ارتقا سطح معیشت و زندگی خانواده‌های طلاب نیز مؤثر باشد که منجر به تأمین نیروی انسانی کارآمد، کارآفرین و در نهایت کاهش مشکلات اقتصادی در جامعه می‌شود.

ملک پور ادامه داد: با برخورداری از دانش، مهارت و آشنایی با فناوری و تکنولوژی روز از مؤلفه‌های نیروی انسانی توانمند است. کشورهایی موفق شده‌اند چرخه تولید و اشتغال را به خوبی به جلو هدایت کنند که به سیستم فنی و حرفه‌ای کشور خود توجه ویژه‌ای داشته‌اند. با توانمندسازی نیروی انسانی از طریق آموزش مهارت‌های شغلی و تخصصی، در راستای ترغیب، شاهد توسعه کارآفرینی و رشد اقتصادی خواهیم بود.

او گفت: با توجه به جمعیت گسترده‌ای که زیر پوشش سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان قطعاً ارائه آموزش‌های مهارتی برای آنان امری مفید خواهد بود. روحانیون و خانواده این قشر مؤثر با بهره‌مندی از آموزش‌های تخصصی می توانند بیش از پیش مولد و کارآمد در اجتماع حضور یابند.

وی خاطرنشان کرد: کارگاه های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان دارای امکانات و تجهیزات بسیار خوب و مدرن می باشد.  این اداره جهت آموزش روحانیون، طلاب و خانواده آنان آمادگی دارد با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری داشته باشد.

اخبار و بیوگرافی علیرضا ملک پور

ملک پور

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *