آخرین اخبار
خبرگزاری نبض وطن

رونق تولید داخلی با فراگیری آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای

رونق تولید داخلی با فراگیری آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای میسر می باشد. رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان یکی از علت‌های بیکاری در جامعه را فقدان مهارت‌های مورد نیاز بازار کار از سوی فارغ‌التحصیلان و جویندگان کار دانست. به گزارش خبرگزاری نبض وطن، علیرضا ملک‌پور در جمع مسئولان شهرستان لنجان یکی […]

اشتراک گذاری
13 فروردین 1403
163 بازدید
نویسنده : ملک پور
منبع : http://www.nabzevatan.ir/?p=56109
کد مطلب : 251

رونق تولید داخلی با فراگیری آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای میسر می باشد. رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان یکی از علت‌های بیکاری در جامعه را فقدان مهارت‌های مورد نیاز بازار کار از سوی فارغ‌التحصیلان و جویندگان کار دانست.

به گزارش خبرگزاری نبض وطن، علیرضا ملک‌پور در جمع مسئولان شهرستان لنجان یکی از ضروریات رشد و توسعه اقتصاد را‌ مهارت‌های فنی و حرفه‌ای دانست. او اظهار کرد:

برابر گزارش‌ها و آمار موجود بیش از ۷۰ درصد مهارت آموزان که آموزش‌های مهارتی را فرا گرفته‌ و دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای را گذرانده‌اند، در راهیابی به بازار کار موفق بوده‌اند.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان تصریح کرد: با تقویت کیفیت آموزش‌ها، نه تنها انگیزه کارآموزان برای مهارت آموزی و انگیزه کارفرمایان جهت جذب کارآموز به بازار کار افزایش می‌یابد بلکه با کمک آموزش فنی حرفه‌ای می‌توان مهارت‌ها را در بین پرسنل ادارات و نهادهای مختلف در جهت رونق تولید داخلی ایجاد و تقویت کنیم.

جلسه ملک پور و مسئولان شهرستان لنجان

در ادامه افزود: امروزه تغییرات فناوری در جامعه باعث شده تا مهارت‌ها و مشاغل جدید با سرعت بالایی ظهور پیدا کنند. همچنین می بایست مهارت آموزی مجدد و ارتقای مهارت بزرگسالان نیز مورد توجه قرار گیرد.

ملک‌پور عنوان کرد: برای ثمربخشی فعالیت‌ها باید در حوزه‌هایی که علاقه‌مندان بیشتری وجود دارد سرمایه‌گذاری کرد. برهمین اساس ما نیز در مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان و تجهیز کارگاه‌ها و… تلاش کرده‌ایم زمینه تحقق این مهم را فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از اصلی‌ترین پایه‌های تقویت تولید رونق تولید داخلی به شمار می رود از این رو استفاده از توان دستگاه‌های دیگر در حوزه آموزش موضوع مهمی است که باید به ان توجه کرد.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *