آخرین اخبار
خبرگزاری نبض وطن

فرهنگ مهارت آموزی یک سرمایه گذاری آموزشی است

فرهنگ مهارت آموزی یکی از برنامه‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان در جهت کاهش نرخ بیکاری می باشد. به گزارش خبرگزاری نبض وطن، علیرضا ملک‌پور در جمع جوانان بخش باغبهادارن اظهار کرد: رمز موفقیت کشورهای توسعه یافته، تکیه بر نیروی انسانی ماهر بوده و اگر امروز کشورهای مختلف در صنعت رشد و پیشرفت […]

اشتراک گذاری
15 فروردین 1403
130 بازدید
نویسنده : ملک پور
منبع : httpwww.nabzevatan.irp=55491
کد مطلب : 274

فرهنگ مهارت آموزی یکی از برنامه‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان در جهت کاهش نرخ بیکاری می باشد.

به گزارش خبرگزاری نبض وطن، علیرضا ملک‌پور در جمع جوانان بخش باغبهادارن اظهار کرد:

رمز موفقیت کشورهای توسعه یافته، تکیه بر نیروی انسانی ماهر بوده و اگر امروز کشورهای مختلف در صنعت رشد و پیشرفت داشته‌اند به دلیل برنامه‌ریزی در حوزه فرهنگ مهارت آموزی است.

وی افزود: متاسفانه به دلایل مختلف فقر مهارت در نسل جوان روز به روز فراگیر می شود. این فقر باعث افزایش نرخ بیکاری می شود که برای حل این چالش مهم باید این باور را در بین نسل‌های مختلف تقویت کنیم که سرمایه‌گذاری آموزشی بدون در نظر گرفتن مهارت فایده‌ای نخواهد داشت.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان با بیان اینکه نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در اقتصاد کشور و توسعه کسب و کار بسیار مهم و موثر است، تصریح کرد: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با رویکرد توسعه اقتصادی، تقویت فرهنگ کارآفرینی، حرکت در مسیر کاهش نرخ بیکاری و … از برنامه‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان به‌شمار می‌آید و امیدواریم بتوانیم فرهنگ مهارت آموزی را در نسل جوان گسترش دهیم و روزی برسد که دیگر هیچ جوانی در انتظار استخدام در دستگاه دولتی نماند.

علیرضا ملک‌پور در جمع جوانان بخش باغبهادارن

وی ادامه داد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی نقش بسزایی در توانمندسازی دانش آموختگان و جویندگان کار ایفا می‌کند. آموزش‌های فنی وحرفه‌ای به دلیل توام کردن آموزش‌های نظری و عملی توانایی زیادی در ایجاد سرمایه انسانی دارد.

ملک‌پور اضافه کرد: ارائه آموزش متناسب با نیاز این بازار و همچنین تغییر تشویق جوانان برای کسب مهارت در زمره راهکارهای مهارت‌افزایی قرار دارد. نباید این نکته را به دست فراموشی سپرد که موفقیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در گرو تعامل عوامل بسیاری است.

وی به اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار در شهرستان لنجان اشاره کرد. در ادامه خاطرنشان کرد: در کنار حمایت‌های سخت افزاری و نرم افزاری فنی حرفه‌ای، نیاز است بخش خصوصی نیز پای کار بیایید. این بخش می بایست نیروکار ماهر مورد نیاز خود را باتوجه به پتانسیل‌ها این طرح که برگرفته از تجربه کشورهای پیشرفته است تامین کنند.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *