آخرین اخبار
خبرگزاری نبض وطن

فنی و حرفه ای و بسیج سازندگی لنجان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

فنی و حرفه ای و بسیج سازندگی شهرستان لنجان تفاهم همکاری در زمینه همکاری در ارائه خدمات آموزشی و اشتغال جوانان صورت گرفت. به گزارش خبرنگار نبض وطن، علیرضا ملک‌پور در نشست با مسئول بسیج سازندگی شهرستان لنجان اظهار کرد: امروزه بحث اشتغال یکی از مباحث جدی جامعه به‌شمار می‌آید به‌گونه‌ای که دغدغه همه خانواده‌ها […]

اشتراک گذاری
18 فروردین 1403
175 بازدید
نویسنده : ملک پور
منبع : http://www.nabzevatan.ir/?p=33177
کد مطلب : 296

فنی و حرفه ای و بسیج سازندگی شهرستان لنجان تفاهم همکاری در زمینه همکاری در ارائه خدمات آموزشی و اشتغال جوانان صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار نبض وطن، علیرضا ملک‌پور در نشست با مسئول بسیج سازندگی شهرستان لنجان اظهار کرد:

امروزه بحث اشتغال یکی از مباحث جدی جامعه به‌شمار می‌آید به‌گونه‌ای که دغدغه همه خانواده‌ها مسئله اشتغال جوانان است و در این شرایط مأموریت فنی و حرفه‌ای، توانمندی نیروی انسانی در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، خدمات، هنر و… و همچنین آموزش جوانان جویای کار فاقد مهارت است.

وی کوتاه‌ترین مسیر ایجاد اشتغال را فراگیری آموزش‌های مهارتی و فنی دانست. او گفت: با ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی مردم میتوانند از خدمات تخصصی آموزش فنی حرفه‌ای بهره‌مند شوند. مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان با همکاری دیگر ادارات و نهادها می‌توانند، نیروی انسانی با تجربه را پرورش دهند.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان به اهمیت استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در پیشبرد طرح‌های مختلف اشاره کرد. او تصریح کرد: بسیج سازندگی از جمله نهادهای خدمات رسان و تأثیرگذار به‌شمار می‌آید که همواره کارنامه درخشانی داشته است.

با امضای تفاهم نامه فنی و حرفه ای و بسیج سازندگی شهرستان لنجان ارائه خدمات آموزشی در همه مناطق این شهرستان را عینیت خواهیم بخشید.

وی مهارت را مهمترین عنصر اشتغال دانست. او ادامه داد: با توجه به رسالت سازمان فنی و حرفه‌ای در تلاش هستیم زمینه لازم را برای آموزش مهارت، برای همه افراد جویای کار و فاقد مهارت فراهم کنیم و امضای این تفاهم‌نامه زمینه مهارت‌آموزی و اشتغال جوانان به ویژه در مناطق روستایی را فراهم خواهد کرد.

ملک‌پور با باین اینکه محتوای این تفاهم‌نامه  هم‌راستا با منویات رهبری و اقدام در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، اضافه کرد: استفاده از ظرفیت اساتید بسیج سازندگی و بسیج مهندسین به منظور برگزاری کارگاه‌های مهارتی و دوره‌های آموزشی در محل مرکز فنی حرفه‌ای و همچنین برگزاری در این تفاهمنامه قابل ملاحظه است.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را از جمله راه‌های اشتغال پایدار فراگیر دانست و عنوان کرد: بسیج سازندگی ظرفیت بسیار در جهت توسعه مهارت‌آموزی در شهرها و روستاها و کمک به جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها به واسطه ایجاد و ارتقای مهارت شغلی از اهداف این تفاهم نامه مشترک است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری میزهای خدمت در روستاهای مختلف شهرستان لنجان، برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی مشترک در شهرها و روستاهای شهرستان و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی با همکاری پایگاه‌های بسیج در سطح شهرستان از دیگر مباحثی است این تفاهمنامه است.

ملک‌پور گفت: فراگیری آموزش‌های مهارتی زمینه‌ساز خروج جوانان و جویندگان کار از بن بست بیکاری است. جوانان با کسب یک یا چند مهارت افراد به سرعت صاحب کسب و کار شوند و به شغلی پایدار دست پیدا کنند.

اخبار

ملک پور

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *