آخرین اخبار
خبرگزاری موج

مشکلات اقتصادی شهرستان لنجان با ارتقا توانمندی‌های نسل جوان کاهش می یابد

مشکلات اقتصادی شهرستان لنجان با ارتقا توانمندی‌های نسل جوان برای تولید محصول با کیفیت و ایجاد انگیزه خصوصاً در روستاهای این شهرستان کاهش می یابد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا ملک پور در حاشیه نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی با هدف توانمندسازی اقامتگاه‌های […]

اشتراک گذاری
21 فروردین 1403
121 بازدید
نویسنده : ملک پور
منبع : https://www.mojnews.com
کد مطلب : 330

مشکلات اقتصادی شهرستان لنجان با ارتقا توانمندی‌های نسل جوان برای تولید محصول با کیفیت و ایجاد انگیزه خصوصاً در روستاهای این شهرستان کاهش می یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا ملک پور در حاشیه نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران گفت:

برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی با هدف توانمندسازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی حلقه مفقوده‌ای است که خلاء آن در شهرستان لنجان احساس می‌شود. برای حرکت در مسیر تحقق این مهم سبب ایجاد اشتغال، جلوگیری از مهاجرت روستاییان، رونق اقتصادی روستاها و شهرهایی که در حوزه بوم‌گردی فعال هستند و در نهایت توسعه کمی و کیفی اینگونه مراکز خواهد شد.

وی چشم‌انداز صنعت بوم‌گردی و مشاغل خانگی را در شهرستان لنجان روشن دانست و افزود:

مشاغل خانگی و اقامتگاه‌های بوم گردی جز کسب و کارهای کوچک محسوب می‌شوند و با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان لنجان با پیوند ارتباطات مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان و دانشگاه آزاد واحد لنجان و همچنین علاقه‌مندان فعالیت در این حوزه می‌توان در مسیر کاهش مشکلات اقتصادی شهرستان لنجان و اشتغال نسل جوان خصوصاً در روستاهای این شهرستان گام برداشت.

او تصریح کرد: ارتقا توانمندی‌های نسل جوان برای تولید محصول با کیفیت و ایجاد انگیزه در این قشر مؤثر می باشد. این مسیر با هدف خود اشتغالی، خودکفایی و اشتغال مولد از مزایای آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای به‌شمار می‌آید. در مسیر تحقق به این مهم باید به این نکته کلیدی توجه داشت که کسب و کارهای کوچک مبتنی بر ظرفیت‌های بومی و محلی راهکاری برای رونق تولید و کاهش آسیب‌ها مختلف است.

شهرستان لنجان مشکلات اشتغال-علیرضا ملک پور

ملک پور توسعه روز افزون شهرها و روستاهای شهرستان لنجان را نیازمند وجود افراد متخصص و کارآمد دانست. در راستای تحقق به توسعه پایدار اقتصادی و کاهش مشکلات اقتصادی شهرستان لنجان می بایست به ارائه آموزش‌های مهارتی بر اساس نیاز سنجی‌های منطقه‌ای توجه ویژه ای داشت.

 

علیرضا ملک‌ پور عنوان کرد: این مرکز باید با برگزاری دوره‌های آموزشی به‌گونه‌ای عمل کند که جوانان این شهرستان با نحوه کسب درآمد و دست یافتن به شغل مورد نظر خود حتی پس از دانش آموختگی به خوبی آشنا و از آن بهرهمند شوند.

پایگاه اطلاع رسانی علیرضا ملک پور

ملک پور

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *